پرچم
شعار سال رهبر

تارنمای شرکت توزیع نیروی برق استان یزد به امکان ثبت و پیگیری درخواستها، انتقادات، پیشنهادات و شکایات شما متقاضیان گرامی از طریق" منوی ارتباط با ما ، مجهز می باشد. در این قسمت شما میتوانید در رابطه با حوزه های مختلف سازمان به صورت تمام وقت و در 7 روز هفته و  24 ساعت شبانه روز نظرات و پیشنهادات و یا شکایات خود را ثبت نموده  و نتیجه را در همان لینکها پیگیری نمایید.

تارنمای شرکت توزیع نیروی برق استان یزد همچنین با اطلاعاتی در خصوص معرفی شرکت ، ماموریت ، چشم انداز و ...  ، اطلاع رسانی در خصوص اخبار شرکت  ، مقالات شرکت ، نشریه برق ، گالری تصاویر،  روشهای تماس با شرکت و معاونین و مدیران ، اعلام آدرسهای شرکتهای مرتبط ، اطلاعات کافی در حوزه مشترکین برق ، اطلاعات مورد نیاز پیمانکاران شرکت ، اطلاعات مفید در زمینه مدیریت مصرف ، در دسترس قرار دادن آمار بروز شرکت و مناقصه ها و مزایده های شرکت در خدمت مشترکین محترم    می باشد .

پورتال شرکت توزیع نیروی برق استان یزدآماده ارائه خدماتی نظیر دسترسی به خدمات دولت الکترونیک در حوزه برق ، درخواست ملاقات عمومی ، امکان ثبت پرسش بر خط ، دسترسی به سامانه های مختلف نظیر سامانه مدیریت استعلام ، سامانه مدیریت پروژه های نیرورسانی و غیرو می باشد .

برای ارتباط با هر واحد از ایمیل واحد مورد نظر استفاده نمایید .

به محض ثبت درخواست، سعی می گردد در کوتاهترین زمان ممکن نتیجه پیگیری درخواست مطرح شده به متقاضی اعلام و در صورت لزوم، درخواست مراجعه حضوری گردد.

تارنمای شرکت توزیع نیروی برق استان یزد در صورت برقرار بودن زیرساخت های لازم مخابراتی بصورت تمام وقت در دسترس متقاضیان گرامی بوده و در صورت بروز هرگونه اشکال و نقص فنی، به متقاضیان اطلاع رسانی خواهدگردید. همچنین تلاش خواهد شد هرگونه نقص فنی رخ داده در حداقل زمان برطرف شده و تارنمای شرکت به حالت عادی بازگردد.

اطلاعات خصوصی تکمیل کنندگان فرم های الکترونیکی، دراختیار عموم قرار نمی گیرد.

حوزه پاسخگویی میز خدمت شرکت توزیع نیروی برق استان یزد :  برای برقراری ارتباط با مدیریت سایت و سایر حوزه ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد تمام حقوق مربوط به ویرایش شرایط استفاده، قوانین و نکات مطرح شده پیرامون آن را برای خود محفوظ می دارد.

پورتال شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ممکن است شامل لینک هایی به سایت های دیگر باشد. سایت های لینک داده شده از درون سایت ما، تحت کنترل و نظارت ما نبوده و ما هیچ مسئولیتی را در قبال آنها به عهده نمی گیریم.

برای اطلاع رسانی هر گونه گزارش خطا ، شامل خطاهای فنی و غیر فنی با  دفتر فناوری اطلاعات از طریق تلفن 31672238-035  ویاپست الکترونیک yed.co.ir fava@ گزارش فرمائید.

 

تاریخ بروزرسانی : 1401/02/31        مرجع :دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات

تاریخ بروزرسانی : 1401/02/31
disability
تنظیمات قالب

سامانه ی گفتگوی آنلاین برق یزد

"مشترک گرامی ، گفتگوی آنلاین صرفا جهت پاسخگویی به ابهامات و پرسشهای شما می باشد و برای درج درخواستها می بایست از اپلیکیشن "برق من" (نصب بر روی گوشی همراه از طریق دانلود از کافه بازار یا google play ) یا با وارد کردن آدرس سامانه برق من (https://bargheman.com/auth) درمرورگر خود اقدام فرمایید. "